You Are Here: Home » TACA Events » 11th Chicago Turkish Festival May 31 – June 1, 10 am – 9 pm

11th Chicago Turkish Festival May 31 – June 1, 10 am – 9 pm

11. Şikago Türk Festivali, bu yıl ”Pioneer Court”da yapılmaktadır (401 N. Michigan Avenue). Bu alanda yapılacak ilk etnik kültür festivali ile Şikago tarihinde bir ilke daha imza atıyoruz. Festival 31 Mayıs – 1 Haziran günleri, sabah 10:00’da başlayıp gece 21:00’e kadar sürecek ve her zamanki gibi çeşitli ve zengin gösterilerle Türk mutfağı, el sanatları, folklorumuz tanıtılacaktır. Her sene bir ilimizin katılımıyla renklenen festivalimizin bu kez konuğu Kapadokya! Çok ilgi çeken Safranbolu ev maketimiz ve kırmızı beyaz balonlarımızla ”Chicago Goes Turkish” geleneğini sürdüreceğiz… Festival hakkinda daha fazla bilgiye http://www.chicagoturkishfestival.org sayfasindan ulasabilirsiniz.

30 Mayıs gecesi saat 19:00’da bir açılış resepsiyonu verilecek ve bu gecenin geliri United Mitochondrial Desease Foundation ile paylasilacaktir. Festival alanında verilecek resepsiyona giriş ücretlidir, biletler icin http:// www.chicagoturkishfestival.org/ invitation.php.  Açık büfe ve açık bar servisinin yanısıra, o gece için kordonla çevrili alanda misafirlerimiz stantları görme, Türk müziği eşliğinde Şikago kenti ve İllinois Eyaleti yönetim, politika, iş dünyası, spor ve sanat çevrelerinden kişilerle tanışma fırsatından yararlanabilecek, business class biletler ve otel dahil olan bir Kapadokya tatili ve Türk sanatlarından değerli örneklerin sunulduğu Sessiz Açık Arttırma etkinliğimize katılabileceklerdir.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

11th Chicago Turkish Festival will take place at the Pioneer Court (401 N. Michigan Avenue) this year. This is a first ethnic/cultural festival at this prime location on the Magnificent Mile! The festival will take place between 10 am and 9 pm on May 31 and June 1. Guests will enjoy Turkish cuisine, arts and crafts, music and dances. As it is the tradition every year, a new city from Turkey joins us this year. Cappadocia, with its thousands of years of history will add excitement and color to the festival. Chicago Goes Turkish for the 11th time! For more details about the festival, please visit http://www.chicagoturkishfestival.org.

Another first this year is an opening gala on May 30th, at 7 pm. Part of the proceeds from the gala will be donated to the United Mitochondrial Disease Foundation. To purchase tickets for the gala please visit http:// www.chicagoturkishfestival.org/ invitation.php.  In addition to an open buffet dinner, music and performances, guests will have a chance to bid on a Cappadocia vacation package.  Please see the invitation below for details of what will be a wonderful night out on Michigan Avenue!

Find Chicago Turkish Festival on Facebook.

Follow us Facebook

 

Clip to Evernote

Copyright © 2013 TACA. All Rights Reserved.

Scroll to top