You Are Here: Home » Latest News » Çanakkale Zaferi ve Liderlik Konulu Seminer

Çanakkale Zaferi ve Liderlik Konulu Seminer

123

Çanakkale Zaferi ve Liderlik konulu seminer hepimizin dersler çıkaracağı ve bu duygusal ve gurur verici zaferimizin hikayesini liderlik anlayışı ile birleştirip, içimizdeki o lideri ortaya çıkaran, özenle hazırlanmış bir program.
Sayın Serkan Balbal izleyenleri derinden etkileyen Çanakkale filminin yapımcılığını üstlenmiş ve aynı zamanda televizyonda çeşitli Türk dizilerinde rol almış değerli bir sanatçımız. Kendisi, Çanakkale Savaşı ile ilgili derin bir tarih bilgisine sahip olmakla birlikte, liderlik konusunu ve zaferimizi birbirine bağlayacak kadar da usta bir anlatımcı.
Aşağıda Sayın Balbal’ın yazısından bir alıntı sunuyoruz:
“Tarih sayfalarında başarılı olmuş komutanların ve liderlerin birçoğunun ortak özelliği kısıtlı imkanlarla hareket etmiş olmaları ve imkansız olarak görülen konularda başarı sağlamalarıdır. Aslında “en büyük kahramanlar en beklenmedik zamanlarda çıkar” sözü de bu durumdan dolayıdır. Mermileri bittiği için düşmana karşı geri çekilen askerlere, “Merminiz yoksa süngünüz var. Süngü tak, yere yat!” emrini vermiş bir komutan koskoca bir ulusun kaderini belirlemiştir.
Kendi tarihimizin unutulmaz kahramanları ve zaferlerini konuşurken ve bir kez daha gururunu yaşarken, aslında kendi başarımız için feyz alacak ne kadar çok yaşanmışlık olduğunu da hayretle göreceğiz. Her şeyden önce kendimizi iyi yöneterek başarıyı yakalayabilir ve iz bırakabiliriz.”
Seminerimiz Şikago Başkonsolosluğumuzda 19 Mart Cumartesi saat 13:00’te yapılacaktır.

Ilgaz Ülger

TACA President

 

Clip to Evernote

Copyright © 2013 TACA. All Rights Reserved.

Scroll to top