You Are Here: Home » Turk Halk Muzigi

Turk Halk Muzigi

Turk Halk Muzigi

TACA bünyesinde, üyelerimizin sosyal aktivitelerini artirmak, müzik kültürümüzü tanitmak, gelecek nesillere aktarmak ve üyelerimizin yeteneklerini ön plana çikarmak için bir Türk Halk Müzigi Korosu kurulmustur.

TACA Turk Halk Muzigi Korosu, Turk Müzik kültürünün özü olan Türkülerimizi yasatmak amaciyla daha önce profesyonel veya amatörce müzik egitimi almis, halk müzigi için ses veya herhangi bir enstruman çalma yetegine sahip olan veya türkü dinlemesini seven TACA uyelerinin bir araya gelmesi olusturulmustur.

2008 yili nisan ayindan itibaren calismalarini surduren Koro, 20 kisilik uyesi ile calismalarini surdurmektedirler. ilk defa Chicago Turk Festivalinde program alan Koro, 2008 yili icinde bir kac etkinlik daha planlamaktadir. 2008 yili son bahari ve 2009 yili ilkbaharinda Chicago Old Town Music School ile ortak bir program yapma hazirligi devam etmektedir.

Koro uyeleri her hafta yapilan calismalara katilarak, muzik kulturumuzun ozu olan Turkuleri seslendirerek cok iyi zaman gecirmektedirler. Calismalar her hafta pazar gunu 12:00 PM’de TACA binasinda yapilmaktadir.

Koromuza katilarak, kültürümüze katkida bulunup, çalismalar sirasinda muzik dolu güzel bir zaman geçirebilirsiniz. Ilgili olan üyelerimizin (773) 822-2222 numarali telefon ile veya kayaarmagan@hotmail.com adresinden Kaya Armagan ile iletisim kurmalari rica olunur.

Copyright © 2013 TACA. All Rights Reserved.

Scroll to top